Wygłuszające panele EHO Muteboards

Dobiegające z każdej możliwej strony dźwięki, to coraz częstszy problem ówczesnego społeczeństwa. Dostępność internetu, telewizji czy radia nie współgra z dzieleniem powierzchni wraz z innymi ludźmi. Szczególnie dotknięte tym zjawiskiem są bloki mieszkalne, w których pogłos oraz hałas niesie się w drastycznej częstotliwości. Na ratunek spieszą wygłuszające panele Echo, które w łatwy sposób minimalizują dobiegające dźwięki i wpływają na lepsze funkcjonowanie społeczeństwa. Dlaczego?

Czym są panele wygłuszające?

Już na etapie projektowania czy budowania bloku lub domu powinno się zadbać o dobrą izolację akustyczną. Nowoczesne wnętrza faktycznie charakteryzują się lepszym wyciszeniem pomieszczeń, jednak stare kamienice czy bloki wciąż zmagają się z problemem jakim jest szeroko pojęty hałas. W tym przypadku pomogą panele wygłuszające, czyli rodzaj okładziny ściennej i sufitowej, w której wykorzystuje się materiały dobrze pochłaniające dźwięk. Odpowiada za to struktura pianek z tworzyw sztucznych, które znajdują się w środku paneli. Panele wygłuszające są projektowane tak, aby nie zniekształcały dźwięków w pomieszczeniu, dlatego śmiało można je wykorzystywać również w przypadku bardziej profesjonalnych sytuacji.

Użycie paneli wygłuszających

Tradycyjnie panele wygłuszające echo stosuje się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej – przedszkolach, restauracjach, uczelniach, gdzie w czasie lekcji, a przede wszystkim przerw pogłos może być bardzo dokuczliwy. Ponadto coraz częściej panele wygłuszające echo są wykorzystywane w biurach. Warto wiedzieć, że hałas znacznie pogarsza koncentrację oraz komfort codziennego funkcjonowania, dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki – z pewnością wpłynie to na lepsze wyniki podopiecznych.

Na tym nie koniec ich zastosowań, panele wygłuszające Echo sprawdzają się zwłaszcza w większych pomieszczeniach takich jak teatr, kino czy klub muzyczny. Dzięki temu właściciel nie musi się martwić o kłopoty z sąsiadami, a ludzie przebywający w takich miejscach o zawadzanie innym. Równie istotną możliwością wykorzystania tego produktu są oczywiście mieszkania, w których chce zadbać się o spokój i lepsze samopoczucie domowników. Można więc nie tylko dobrze wyciszyć mieszkanie, lecz także zyskać pomysłową dekorację ścienną.

Panele wygłuszające są stworzone także z myślą o osobach, które potrzebują swobody podczas prób zarówno tych bardziej amatorskich, jak i profesjonalnych. Dostępność i niski koszt lekcji gry na instrumentach, a także tutoriale zawierające wszystkie kompletne informacje w tej dziedzinie – wpłynęły na ogromny rozwój tego obszaru zainteresowań. Dzięki panelom wygłuszających bez problemu można skupić się na tym co każdy lubi najbardziej i zatracić się w swoim świecie.

Kolorystyka i rodzaj paneli

Spełniające wymagane normy akustyczne dla pomieszczeń użyteczności publicznej, panele wygłuszające Echo charakteryzują się dużym wyborem wybarwienia. Oferta obejmuje cztery gradacje naturalnego koloru drewna za pomocą bejcy, a do tego każdy zainteresowany może dobrać odpowiednio, według swoich potrzeb rodzaj paneli – dąb lub buk.

Autor

Aleksander Jarosz

Redakcja e-graart.pl