EHO Muteboards - panele wygłuszające z naturalnego drewna

Rozmowy słyszane przez ścianę, sąsiad głośno słuchający muzyki czy szczekanie psa o 6 rano – żadna z tych sytuacji nie jest przyjemna. Hałas oraz pogłos występujący zarówno w mieszkaniach, jak i miejscach publicznych zdecydowanie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Słysząc wszystkie, dobiegające z zewnątrz dźwięki ciężko jest się skupić oraz odpocząć. Panele wygłuszające EHO to sposób na to, jak radzić sobie z tymi problemami, dlatego jeśli chcesz oddzielić się od irytujących dźwięków warto w nie zainwestować.

Panele wygłuszające w Twoim domu

Mieszkania w blokach czy starych kamienicach, to miejsca, gdzie szczególnie odczuwalny jest hałas niosący się z innych pomieszczeń. Sypialnia oraz salon są przestrzenią w której domownicy spędzają większość swojego czasu, dlatego powinny one być dobrze wyciszone, tak aby wszyscy czuli się komfortowo. Dodatkowo, wszelkie hałasy z zewnątrz znacznie obniżają komfort snu oraz poziom koncentracji podczas nauki i pracy. Panele wygłuszające EHO są wykonane w całości z drewna, każdy do wyboru ma cztery gradacje naturalnego koloru drewna oraz dwa rodzaje paneli – dąb lub buk. Precyzyjnie dobrane wzornictwo pozwala w interesujący, niecodzienny sposób udekorować wnętrza.

Panele wygłuszające a fala akustyczna

Źródłem dźwięku jest fala akustyczna, która odbija się od ścian i ogólnie od napotkanych obiektów. Jeżeli powierzchnia jest gładka, fala ta nie ma najmniejszego problemu z odbiciem i odbija się niemal identycznie. Część drgań cząstek powietrza naturalnie przechodzi również za ściany i inne powierzchnie, ale piankę wygłuszającą stosuje się po to, aby fala ta nawet w chwili odbicia odbijała się o szpikulce, co powoduje, że fala ostatecznie po prostu się nie odbija. Dzięki temu, dźwięk ani nie wróci do nas jako pogłos czyli echo, ani nie przejdzie dalej.

Przestrzeń publiczna z wykorzystaniem paneli wygłuszających

Pogłos, który pojawia się w większych, ogólnodostępnych pomieszczeniach może być bardzo uporczywy dla ludzi chcących spędzić miło czas z bliskimi – restauracje, kawiarnie czy puby, to miejsca wymagające większej troski o komfort użytkowania. Ludziom zależy na swobodnym porozumiewaniu się bez obawy, że ktoś będzie nas podsłuchiwał lub, że to właśnie my będziemy za głośno dyskutować z przyjaciółmi i przeszkadzać innym.

Panele wygłuszające EHO bardzo często są stosowane również w miejscach pracy oraz szkołach, gdzie koncentracja jest kwestią nadrzędną. Dobiegające z każdej strony hałasy powodują ogólne rozproszenie wśród osób znajdujących się w danym miejscu, dlatego coraz częściej dyrektorzy oraz szefowie decydują się na zastosowanie takiego rozwiązania – i słusznie. Właściwe skupienie oraz warunki pracy, wpływają na jakość naszych działań.

Pomieszczenia, w których szczególnie ważny jest dźwięk, muzyka oraz jakość prowadzonych rozmów, to wręcz idealne przykłady wykorzystania paneli wygłuszających. Teatry, kina, sale konferencyjne czy kluby muzyczne wymagają odpowiedniej jakości akustycznej, co zapewnia produkt firmy echo. Koszt paneli wygłuszających EHO jest nieporównywalnie niższy z dyskomfortem jaki odczuwają ludzie przebywający w takich miejscach, bez odpowiedniego ich przygotowania.

Więcej na stronie muteboards.pl

Autor

Mariusz Kamiński

Redakcja e-graart.pl