Weekendowy remont salonu. Jak się przygotować?

Nawet skomplikowany remont będzie można zrobić stosunkowo szybko i przy ograniczonym nakładzie środków. Dobra strategia, rozplanowanie obowiązków oraz poszukiwanie różnych materiałów a także wsparcie fachowców dadzą nam okazję na sprawne i bezstresowe odświeżenie wnętrza. Chcemy w tym wpisie powiedzieć na co w szczególności trzeba zwracać uwagę.

Dobry plan będzie kluczowy

Zanim rozpocznie się przygotowywanie remontu będzie trzeba zastanowić się czego tak naprawdę nasze mieszkanie. Odpowiednie rozpisanie w punktach kolejnych etapów z wyliczeniem kosztów i tego ile ma to trwać to najlepszy sposób na to, by wszystko w miarę możliwości sobie dobrze zorganizować i planować. Warto pamiętać, że priorytetem powinny być zawsze najtrudniejsze prace, a więc takie, które zajmować będą najwięcej czasu. Potem będzie można rozpocząć mniej zajmujące prace takie jak między innymi malowanie i na koniec oczywiście te wszystkie zadania, które związane są z pracami wykończeniowymi. Oczywiście na zakończenie wykonuje się również ewentualne poprawki. Dzięki dobrej chronologii zadań będzie można unikać podwójnej pracy. Nie ma sensu malować, kiedy później będzie się wymieniać okna.

Jak kupować materiały budowlane?

Po tym jak zostanie przygotowany plan będzie można przejść do wybierania materiałów budowlanych. Wszystkie produkty, które będą potrzebne należy spisać z odpowiednim zapasem. W ten sposób nie będzie trzeba się obawiać, że w trakcie prac pojawi się przestój ze względu na brak produktów. Kupowanie materiałów z zapasem jest ważne szczególnie, gdy prace chcemy wykonywać sami i czasami jak wiadomo mogą się pojawić jakieś niedoskonałości w trakcie wykonywania zadań. W tej sytuacji warto mieć odpowiedni zapas materiałów.

Prace remontowe

Planując zakupy trzeba także pomyśleć o różnego rodzaju zabezpieczeniach, dzięki którym będziemy mogli poszczególne elementy wyposażenia chronić przed zniszczeniem w trakcie remontu. Oczywiście pośród wyposażenia konieczne będą liczne wałki i pędzle, które pozwolą nam na wykonywanie prac. O większość akcesoriów niekiedy myśli się po rozpoczęciu prac i to błąd, ponieważ wtedy będzie trzeba dokonywać dodatkowych zakupów. Pamiętajmy, że nie zawsze to co tanie będzie dla nas dobre. Czasami nie ma sensu oszczędzać i dlatego lepiej będzie kupić nieco droższy produkt, który jednak będzie w staniem dłużej posłużyć.

Salon przyjazny domownikom

Salon powinien być istotną przestrzenią, która ma być przyjazna domownikom, dobrze będzie gdy wnętrze urządzone będzie nowocześnie, przytulnie, funkcjonalnie i na lata. Warto będzie dobrze zastanowić się w co zainwestować najwięcej środków, a które prace wykonywać można małym kosztem. Dobrze będzie także decydować się czy chcemy korzystać z pomocy fachowców czy będziemy w stanie poszczególne prace wykonywać samodzielnie. Jeśli już chcemy kogoś zatrudnić trzeba będzie sprawdzić czy firma ma dobre opinie i będzie w stanie dobrze taki remont wykonać.

Autor

Michał Borowicz

Redakcja e-graart.pl