11.04.2023 / Wystrój i aranżacja wnętrz
Satyna jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów tkanin, mimo to nie wielu z nas wie, w jaki sposób powstaje oraz z czego wykonywana jest satyna. W artykule opisaliśmy jakie zalety posiada pościel satynowa oraz na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten rodzaj pościeli.
Satyna to rodzaj splotu nici jest to bardzo ważna informacja, ponieważ satyna jest wynikiem splotu nici, a nici użyte do produkcji satyny mogą być naturalne lub syntetyczne. Pisząc prościej, słowo „satyna” informuje nas w jaki sposób prowadzone były nici wątku i osnowy, a nie z jakiego rodzaju materiału została wykonana.
Na to pytanie można odpowiedzieć zarówno twierdząco lub przecząco. Satyna może być naturalna i syntetyczna. W przypadku satyny naturalnej najczęściej spotykana jest pościel wykonana z bawełny o satynowym splocie, wtedy mówimy o Pościeli z satyny bawełnianej. Do naturalnych pościeli satynowych możemy zaliczyć również modele wykonane z jedwabiu lub włókna tencel.
Kupując pościel satynową, zwróć uwagę na rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Wybieraj produkty naturalne, które pozytywnie wpływają na jakość snu.
Pościele satynowe mogą się różnić między sobą detalami, jest to wynik użycia różnych rodzajów materiałów do produkcji tkaniny, np. bawełna znacznie lepiej przepuszcza powietrze niż poliester. Pomimo tych detali, produkty satynowe mają wiele cech wspólnych:
Na temat satyny narosły dwa popularne mity. Pierwszy z nich mówi o tym, że satyna jest lodowata w dotyku, nie jest to prawdą, satyna co prawda jest lekka i przewiewna natomiast w dotyku nie odczujesz uczucia chłodu. Drugi mit mówi o tym, że satyna jest bardzo śliska, przez co pościel przesuwa się w nocy. Satyna jest bardziej delikatna i lekko śliska niż np. bawełna płaska, jednak w żadnym stopniu nie powoduje to dyskomfortu.
Jeśli szukasz dobrej pościeli satynowej, zobacz tą stronę – https://i-posciel.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana
Satyna jest delikatną tkaniną, możesz ją wyprać w pralce automatycznej w temperaturze około 30-40°C. Do prania nie stosuj wybielaczy, mogą one uszkodzić włókna, nie stosuj również mocnego wirowania, jeśli masz możliwość, wyłącz tą opcję. Susz w sposób tradycyjny tak aby na tkaninę nie padały promienie światła.
Satyna jest podatna na zagniecenia, dlatego konieczne jest jej prasowanie. Użyj do tego żelazka ustawionego na niską temperaturę.
30.12.2024 Ogród
Ogrodzenie panelowe czy siatka – które rozwiązanie zabezpieczy Twoją posesję skuteczniej? Co wypada estetyczniej i taniej? Nie ma jedynego słusznego rozwiązania. Oba typy ogrodzeń sprawdzają się w nieco innych warunkach. Tutaj obiektywnie przedstawiamy cechy, jakie mają panele ogrodzeniowe, porównujemy je […]
Czytaj dalej27.12.2024 Akcesoria do wnętrz
05.12.2024 Poradnik
27.12.2024 Akcesoria do wnętrz
16.08.2024 Wystrój i aranżacja wnętrz
10.06.2024 Wystrój i aranżacja wnętrz
13.05.2024 Wystrój i aranżacja wnętrz