30.11.2023 / Poradnik budowlany
Artykuł sponsorowany
Firmy budowlane mają obowiązek odpowiednio wyposażyć swoich pracowników. Potrzebne są do tego ubrania robocze, a zwykle również odzież ochronna lub specjalistyczny sprzęt. W roli odzieży roboczej znakomicie spisują się polary. Są bardzo uniwersalne, dzięki czemu można z nich korzystać właściwie przez cały rok. Z punktu widzenia pracodawcy istotne jest również to, że można je oznakować logo przedsiębiorstwa. Jakie polary z logiem firmy zamówić dla budowlańców? Podpowiadamy!
Polar budowlany powinien być przede wszystkim wytrzymały. Ubrania robocze na budowie są narażone na dużo więcej niebezpieczeństw niż w większości innych branż. Z tego powodu trzeba odrzucić najtańsze polary z supermarketów na rzecz profesjonalnych, które można znaleźć na przykład w sklepach ze sprzętem BHP.
Jakość materiału powinna iść w parze z odpowiednią gramaturą. Najbardziej uniwersalne są polary o gramaturze około 200 g/m2. Nadają się świetnie na dni z temperaturą kilku stopni Celsjusza, chłodne wieczory i poranki.
Na lato warto sprawić pracownikom dopasowane bluzy polarowe, tak zwane “setki”, o gramaturze 100 g/m2. Sprawdzą się w temperaturze kilkunastu stopni. Z drugiej strony mogą służyć jako ubranie pośrednie, wkładane zimą pod kurtkę.
Najcieplejsze są polary o gramaturze przekraczającej 300 g/m2. Nadają się nawet na zimę, sprawdzą się na lekkim mrozie.
Do pracy na budowie trzeba też dopasować krój polarów. Lepiej sprawdzają się ubrania dobrze dopasowane do sylwetki. Trudniej zahaczyć je o wystające elementy, których nie brakuje na budowie.
Polar budowlany powinien też posiadać kaptur. Najlepiej ze ściągaczem, który pomoże dokładniej chronić głowę przed podmuchami wiatru. Praktyczną opcją będzie kaptur odsuwany.
Do tego dochodzi ściągacz na dole oraz regulowane mankiety. W polarach na zimę dobrze spisze się fason z przedłużanym tyłem, ale to dość rzadko stosowana opcja i trzeba będzie zagłębić się mocniej w ofertę sklepów, by ją znaleźć.
Część polarów na budowę może pełnić funkcję ubrań ochronnych. Tak będzie na przykład z odblaskowymi polarami w jaskrawych kolorach. Jeśli zadbasz o dopasowaną do stanowiska powierzchnię odblasków, można je sklasyfikować jako ubrania ostrzegawcze.
Do odzieży ochronnej można też zaliczyć polary z powłokami antystatycznymi, a także modele niepalne. Te drugie nadają się na stanowiska, które wymagają pracy z wysokimi temperaturami.
Firmy budowlane coraz chętniej stawiają na polary z logo. Dzięki nim pracownicy są “chodzącą reklamą” przedsiębiorstwa. By spełniała swoją funkcję, logo musi zostać wykonane w trwały i widoczny sposób.
Najpopularniejsze polary z logiem firmy są znakowane haftem komputerowym. Takie wzory są właściwie nie do zdarcia. Logo będzie dobrze widoczne i zachowa kolory nawet przy częstym praniu. Taki wzór najlepiej umieścić na piersiach polaru.
Polary z logiem firmy o większych rozmiarach lepiej jednak wykonać inną metodą. Duży haft komputerowy będzie bowiem dość mocno obciążać pracownika. W takich wypadkach idealnie sprawdzi się folia flock o przyjemnej dla oka i dłoni strukturze. Duże logo można umieścić na przykład na plecach.
Najlepsze polary z logiem firmy dla budowlańców to takie, które będą wygodne dla pracowników, a jednocześnie będą reklamować pracodawcę. Trzeba dobrać gramaturę polaru do pory roku, w jakiej budowlańcy będą go nosić. Powinno to być ubranie o dopasowanym kroju, z materiału wysokiej jakości. Przyda się kaptur ze ściągaczem, regulowane mankiety i ściągacz na dole. Należy pamiętać o znakowaniu – do wyboru jest haft komputerowy i folia flock.
30.12.2024 Ogród
Ogrodzenie panelowe czy siatka – które rozwiązanie zabezpieczy Twoją posesję skuteczniej? Co wypada estetyczniej i taniej? Nie ma jedynego słusznego rozwiązania. Oba typy ogrodzeń sprawdzają się w nieco innych warunkach. Tutaj obiektywnie przedstawiamy cechy, jakie mają panele ogrodzeniowe, porównujemy je […]
Czytaj dalej27.12.2024 Akcesoria do wnętrz
05.12.2024 Poradnik
22.11.2024 Poradnik budowlany
05.08.2024 Poradnik budowlany
15.03.2024 Poradnik budowlany
02.02.2024 Poradnik budowlany